საქართველოს წითელი ჯვრის პრეზიდენტმა - ნათია ლოლაძემ ოფიციალური მიღება გამართა, რომელიც ეძღვნებოდა მის წითელი ჯვრისა და წითელი ნახევარმთვარის საზოგადოებათა საერთაშორისო ფედერაციის ვიცე-პრეზიდენტად არჩევას.
ღონისძიების ფარგლებში დაჯილდოვდნენ კომპანიები, რომელთაც 2022 წელს მოცულობითი დონაცია გაიღეს უკრაინაში შეიარაღებული კონფლიქტით დაზარალებულთა დასახმარებლად, რომლის შედეგადაც უკრაინის წითელ ჯვარს 3 მილიონ ლარზე მეტი ოდენობის ფულადი რესურსი და 100 ტონაზე მეტი ჰუმანიტარული დახმარება გაეგზავნა.
საქართველოს წითელმა ჯვარმა კრედო ბანკს  მადლობის სიგელი და სპეციალური ჯილდო უკრაინაში დაზარალებული ადამიანების მხარდასაჭერად გაწეული თანადგომისთვის გადასცა.
კრედო ბანკმა არაერთი ფორმით გამოხატა მხარდაჭერა და თანადგომა უკრაინელი ხალხის მიმართ, პირველ ეტაპზე კომპანიამ 100,000 ლარი წითელი ჯვრისა და წითელი ნახევარმთვარის საზოგადოებების საერთაშორისო ფედერაციაში (IFRC) გადარიცხა. მოგვიანებით, უკრაინის ეროვნულ ბანკში, სოციალური პოლიტიკის სამინისტროს ანგარიშზე გადაირიცხა 50,000 ლარი, ასევე ფინანსური მხარდაჭერით ჩაერთო არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ ინიცირებულ ღონისძიებებში.
აღსანიშნავია, რომ კრედო ბანკი საქართველოში მყოფ უკრაინის მოქალაქეებსაც დიდ მხარდაჭერას უცხადებს და მათ უფასო საბანკო სერვისებს სთავაზობს
• მულტისავალუტო ანგარიში - მომსახურების საკომისიოს გარეშე
• უფასო Mastercard ბარათი
• ლარის, ევროსა და აშშ დოლარის განაღდება ბანკომატებიდან საკომისიოს გარეშე
𝐌𝐲𝐜𝐫𝐞𝐝𝐨 ინტერნეტ და მობაილ ბანკით სარგებლობა - ინტერნეტ მეგაბაიტების გარეშე
აღნიშნული სერვისების გააქტიურება კრედო ბანკის ნებისმიერ სერვისცენტრშია შესაძლებელი.
კრედო ბანკი საქველმოქმედო ხასიათის დახმარებებსა და უკრაინელი ხალხის მხარდასაჭერად სპეციალური, საბანკო-საკრედიტო პროდუქტების თუ სერვისების შეთავაზებას კვლავაც განაგრძობს.

As part of the event, companies that made a large donation in 2022 to help the victims of the armed conflict in Ukraine have been awarded. As a result, more than 3 million GEL and more than 100 tons of humanitarian aid were sent to the Red Cross of Ukraine.
The Georgian Red Cross presented Credo Bank with a certificate of appreciation and a special award for supporting the victims in Ukraine.
Credo Bank expressed its support and assistance to the Ukrainian people in many ways; at the first stage, the company transferred 100,000 GEL to the International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies (IFRC). Later, 50,000 GEL was transferred to the account of the Ministry of Social Policy at the National Bank of Ukraine. Credo Bank also participates in campaigns initiated by NGOs as a financial contributor.
Noteworthily, Credo Bank also provides great support to Ukrainian citizens in Georgia offering them free banking services
• Multi-currency account - no service fee
• Free Mastercard
• Withdrawal of lari, euro and US dollars from ATMs without paying commission
Internet and mobile banking access - no Internet megabytes needed
These services can be activated at any service center of Credo Bank.
Credo Bank will continue to offer special banking and credit products and services to support the Ukrainian people.