კომპანია, მომხმარებელს შესაბამისად სთავაზობს ინოვაციურ პროდუქტებს, რომლებიც არა მხოლოდ ფინანსურ კეთილდღეობას უზრუნველყოფს, არამედ პოზიტიურ გავლენას ახდენს გარემოსა და საზოგადოებაზე.
მოგეხსენებათ, ამჟამად გარემოს დაცვა გლობალურ პრიორიტეტადაა ქცეული. შესაბამისად, კრედო ბანკმა სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, ბაზარზე უნიკალური პროდუქტი „მწვანე ანაბარი“ წარადგინა, რომელიც კომპანიის მომხმარებლებს და პარტნიორ კომპანიებს აძლევს შესაძლებლობას განათავსონ თანხა მაღალსარგებლიან სადეპოზიტო სერტიფიკატის ტიპის ანაბარზე და ამასთან, თავიანთი წვლილი შეიტანონ გარემოს დაცვასა და გაუმჯობესებაში!
"ალდაგი საქართველოში ერთ-ერთი მოწინავე კომპანიაა მმართველობის ისეთი სტანდარტებით, რომელიც უზრუნველყოფს დადებით სოციალურ და გარემოსდაცვით გავლენებს. 2020 წელს კომპანიას მიღებული აქვს გაეროს გლობალური შეთანხმების კორპორაციული მდგრადობის ჯილდო ინოვაციების ნომინაციაში. 2023 წლის ESG სტრატეგიის თანახმად კომპანია ინვესტიციას განახორციელებს ისეთ გარემოსდაცვით ინიციატივებში, რომელიც ხელს შეუწყობს მოსახლეობაში გარემოსდაცვით რისკებთან დაკავშირებით ცნობადობის გაზრდას. სწორედ აღნიშნულის ფარგლებში, გადავწყვიტეთ ჩავერთოთ კრედო ბანკის მიერ ინიცირებულ პროექტში, რომელიც მიზნად ისახავს გარემოსდაცვითი აქტივობების განხორციელებას, კერძოდ, საბადურის ტყის 95 000 კვ.მეტრის გაწმენდასა და საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლებას აღნიშნული მიმართულებით" - ქეთევან მაღალაშვილი, ალდაგის მარკეტინგული კომუნიკაციების დირექტორი.

The bank offers innovative products designed to enhance financial well-being while positively impacting the environment and society.
As part of its commitment to environmental protection, Credo Bank has launched the "Green Deposit." This innovative financial product allows clients and partner companies to invest in a high-yield deposit certificate that also supports environmental initiatives.
"Aldagi is one of the leading companies in Georgia with governance standards that ensure positive social and environmental impacts. In 2020, the company received the UN Global Compact Corporate Sustainability Award in the Innovation nomination. According to the 2023 ESG strategy, the company will invest in environmental initiatives that will help increase awareness of environmental risks among the population. It is within the framework of the above that we decided to engage in a project initiated by Credo Bank, which aims to implement environmental activities, namely, to clean up 95,000 square meters of the Sabaduri forest and raise public awareness in this direction" - Ketevan Magalashvili, Marketing Communications Director of Aldagi.