ევროკავშირის მხარდაჭერით, 17 აპრილს, სასტუმროში „ჯინჯერში“, საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის (CSRDG) ორგანიზებით, „საქართველოს პრო ბონო ქსელისა“ და მათი პარტნიორების რიგით მეხუთე პრო ბონო მარათონი გაიმართა.
მარათონის ფარგლებში, 10 კომპანიის 29-მა პრო ბონო კონსულტანტმა, საზოგადოების სასიკეთოდ მომუშავე 7 ორგანიზაციისთვის საკომუნიკაციო კამპანია მოამზადა.
კრედო ბანკის წარმომადგენლებმა „სოციალურ საწარმო ბაბალეს“ საკომუნიკაციო კამპანიის შექმნაზე იმუშავეს, რომელიც მათ დაეხმარება უფრო ეფექტიანად განახორციელონ, გააუმჯობესონ საქმიანობა და საზოგადოების კიდევ უფრო მეტ ნაწილს გაუზიარონ ინფორმაცია არსებული პროექტების, შესაძლებლობებისა თუ ორგანიზაციის შესახებ.
მარათონს წინ უძღოდა რამდენიმე კვირიანი მოსამზადებელი სამუშაო პროცესი, 17 აპრილს კი, 10-საათიანი მარათონის ფარგლებში მომზადდა სტრატეგიების საბოლოო პრეზენტაცია.
მარათონი გაიმართა პროექტის “სამოქალაქო საზოგადოების ინიციატივით: მდგრადი, ღია და ანგარიშვალდებული სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციები საქართველოს განვითარებისთვის” ფარგლებში, ევროკავშირისა (EU) და კონრად ადენაუერის ფონდის (KAS) მხარდაჭერით. პროექტს ახორციელებს კონსორციუმი კონრად ადენაუერის ფონდის (KAS) ხელმძღვანელობით - შემდეგ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან ერთად: საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი (CSRDG), სამოქალაქო საზოგადოების ინსტიტუტი (CSI), კონსულტაციის და ტრენინგის ცენტრი (CTC), განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრი (EDEC) და ევროპული პოლიტიკის ინსტიტუტი (IEP).
კრედო ბანკი კვლავ განაგრძობს, სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში მსგავსი პროექტების და ინიციატივების მხარდაჭერას!

With the backing of the European Union, the fifth Pro Bono Marathon took place on April 17 at the Ginger Hotel, organized by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), the Georgian Pro Bono Network, and their partners.
During the marathon, 29 pro bono consultants from 10 companies developed a communication campaign for 7 organizations dedicated to societal benefit.
Representatives from Credo Bank contributed to crafting a communication campaign for "Social Enterprise Babale", aimed at enhancing their effectiveness, improving activities, and extending the dissemination of information about existing projects and opportunities to a wider audience within society.
Preceding the marathon were several weeks of preparatory work. On April 17, a final presentation of strategies was prepared within the framework of a 10-hour marathon.
The marathon was conducted as part of the project "Civil Society Initiative: Sustainable, Open, and Accountable Civil Society Organizations for the Development of Georgia," supported by the European Union (EU) and the Konrad Adenauer Foundation (KAS). The project is implemented by a consortium led by the Konrad Adenauer Foundation (KAS), in collaboration with several non-governmental organizations, including the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), Civil Society Institute (CSI), Counseling and Training Center (CTC), Education Development and Employment Center (EDEC), and the Institute for European Policy (IEP).
Credo Bank remains committed to supporting similar projects and initiatives within the framework of social responsibility