„მსოფლიო დაზოგვის დღე” არის ღონისძიება, რომელიც მსოფლიო მასშტაბით ყოველი წლის 31 ოქტომბერს აღინიშნება და თანხის დაზოგვის წასახალისებლად მიმართულ ღონისძიებების რამდენიმე დღიან სერიას მოიცავს.
საქართველოში 2020 წლის დაზოგვის კვირეული 1-ლი ნოემბერს დაიწყო და თვის ბოლომდე გაგრძელდა. კამპანიის ფარგლებში, ეროვნული ბანკის, გერმანული შემნახველი ბანკების ფონდის საერთაშორისო თანამშრომლობისთვის (SBFIC) და 7 კომერციული ბანკის ჩართულობით, გამოცხადდა ბლოგების კონკურსი „ცოტას დაზოგვით შეცვალე ბევრი“. საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ შექმნილ პირველ ქართულ საგანმანათლებლო ვებ-პორტალზე - Finedu.ge-ზე, მოხდა საკონკურსო ბლოგების მიღება 15 ნოემბრის ჩათვლით. ასევე 1-ლი ეტაპისთვის შერჩეული 20 ბლოგიც ამავე პორტალზე გამოქვეყნდა. კონკურსის დასასრულს, გამოვლინდა 7 გამარჯვებული ავტორი, რომელთაგან ერთ-ერთი კრედო ბანკმა 500 ლარიანი 1 წლიანი ზრდადი დეპოზიტით დაასაჩუქრა.
კრედო ბანკი, სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, მუდმივად ცდილობს საზოგადოებაში ფინანსური განათლების გავრცელება-ამაღლებას, რადგან თითოეული ადამიანის მატერიალური კეთილდღეობა და ცხოვრების ხარისხი სწორედ მხარჯველობით ჩვევებზეა დამოკიდებული. თავის მხრივ კი ძლიერი საზოგადოება ძლიერი ბიზნესის გარანტორია.

The World Savings Day is commemorated globally on October 31 and entails series of events aiming at promoting savings culture.
The Savings Week has been launched in Georgia on November 1 and has undertaken activities throughout an entire month. Within the initiative, joint efforts of the National Bank of Georgia, the German Savings Banks Foundation for international Cooperation (SBFIC) and seven commercial banks have announced a competition of blogs with the following theme: “Major changes with minor savings”. The National Bank of Georgia has launched the first digital educational platform Finedu.ge, which has hosted the competition and entries have been accepted in the lead up to November 15. Meanwhile, 20 blog posts selected during the first round have been uploaded to the Finedu.ge. The competition has commenced with seven winners, one of whom will be awarded with a-one-year savings account at the Credo Bank, amounting to 500 GEL respectively.
The Credo Bank is committed to its social responsibility aspirations and strives to educate general public on financial matters and translate such knowledge to an improved social welfare and quality of life. Financial knowledge is vital for an improved and cost-effective lifestyle. Empowered society cultivates business.